• Gyvūnų gerovės moksliniai tyrimai ir edukacija

    LSMU Gyvūnų gerovės centras

    Gyvūnų gerovės moksliniai tyrimai ir edukacija

Seminaras „Šunų gerovė ir elgsena veterinarijos praktikoje“


GGC

2017 m. lapkričio 23-24 d. Veterinarijos akademijoje įvyko seminaras „Šunų gerovė ir elgsena veterinarijos praktikoje“.

Seminaro tikslas – suteikti veterinarijos specialistams būtinų žinių tam, kad jie gebėtų užtikrinti šunų poreikius ir jų gerovę apsilankymo pas veterinarijos gydytoją metu. Seminarą organizavo nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) ir LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto Gyvūnų gerovės centras (GGC), bendradarbiaudami su Jungtinės Karalystės (JK) didžiausia šunų gerovės organizacija „Dogs Trust“. Dviejų dienų seminaras buvo skirtas Veterinarijos fakulteto III kurso studentams. Jame „Dogs Trust“ šunų elgsenos specialistai dalinosi savo žiniomis bei patirtimi apie šunų elgesio aspektus, taikomus veterinarijos srityje. Seminaro programa apėmė tiek teorinį, tiek praktinį mokymą.

Seminaro temos

- Šuniukų socializacija ir jos svarba veterinarijos praktikoje
- Veterinarijos gydytojų žinios valdant šunis – kūno kalba / mokymosi teorija
- Šuns aplinkos praturtinimas ir jo reikšmė
- Šuns savininko elgesys ir motyvacinis pokalbis
- Šuns skausmo vertinimas (kada vartoti nuskausminamuosius ar sedaciją)
- Praktinė sesija apie kūno kalbos stebėjimą, šuns elgsenos elementai pratinant prie veterinarinių priemonių (pooperacinis gobtuvas, svarstyklių naudojimas ir kt.) ir veterinarinių procedūrų.

Lektoriai

helenjackson.jpg

Helen Jackson (Helena Džekson)

Helena yra „Dogs Trust“ vyriausioji šunų vadybos ir elgsenos patarėja pietvakarių Anglijoje. Šiuo metu ji vadovauja ir konsultuoja „Dogs Trust“ centruose dirbančius šunų elgsenos specialistus. Helena teikia patarimus dėl šunų elgesio taip skatindama šunų, esančių „Dogs Trust“ priežiūroje, aukštesnį gerovės bei priežiūros lygį. Helena savo karjerą kaip veterinarijos asistentė pradėjo 2002 m. privačioje praktikoje. Vėliau specializavosi kaip vyresnioji veterinarijos asistentė Langfordo veterinarijos referencinėje ligoninėje (www.langfordvets.co.uk). Šią ligoninę įsteigė Bristolio universitetas, taip siekdamas užtikrinti, kad Bristolio veterinarijos mokyklos mokslas būtų orientuotas į profesionalų klientų valdymą bei atitiktų visus klientų poreikius. 2011 m. Helena pradėjo mokyti Bristolio universiteto Veterinarijos mokykloje. Čia ji siekė padėti rimtų sveikatos problemų turintiems šunims ir katėms, taip pat tobulino veterinarijos studentų praktinius aspektus ir įgūdžius. Helena su pagyrimu yra baigusi gyvūnų elgsenos ir gerovės mokslo bakalauro studijas Bristolio universitete. Helenos aistra – su personalu dalintis žiniomis apie šunų elgesį, etologiją, mokymosi teoriją ir šunų gerovę keturiuose „Dogs Trust“ centruose, už kuriuos ji yra atsakinga.

danielthompson.jpg

Daniel Thompson (Danielis Tompsonas)

Danielis yra šunų „Mokymo ir elgsenos“ asistentas, dirbantis Londone esančiame „Dogs Trust“ šunų elgsenos ir tyrimų skyriuje. Danielio darbas – padėti kurti standartines šunų elgsenos ir mokymo procedūras „Dogs Trust“ tinklui, susidedančiam iš 21 šunų globos centrų Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje. Danielis „Dogs Trust“ dirba jau 5 metus. Čia jis aktyviai dalyvauja centrų personalo mokymuose padėdamas šunų prižiūrėtojams ir šunų elgsenos specialistams ugdyti specifinius įgūdžius, kurie apima šunų kūno kalbą, pagrindinę šunų mokymosi teoriją, reabilitaciją, šunų elgesio vertinimą, saugų šunų valdymą ir aplinkos praturtinimą. Danielis veda tarptautinius „Dogs Trust“ mokymus, skaito pranešimus konferencijose, taip pat vertina šunų mokymo projektus, skirtus šunų prižiūrėtojams, kurie tobulina savo darbo ir mokymosi įgūdžius, Danielis labai susidomėjęs šunų paklusnumo varžybomis, kuriose jis dalyvauja su savo 4 metų Bordo kolio veislės augintiniu, taip pat teisėjauja šunų paklusnumo varžybose Jungtinėje Karalystėje ir Nyderlanduose.

Galerija


GGC
Helen Jackson
Daniel Thompson

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results